NAZU výprodej

 

 

Ohřívače lahví

Proč si pořídit ohřívačku pro děti?
 
Když budete používat pro ohřev mléka ohřívačku a nikoliv mikrovlnnou troubu, můžete se vyhnout popálení dětské pusinky. Mikrovlnka totiž neohřívá tekutiny příliš rovnoměrně. Jistě znáte situaci, kdy si dáte do mikrovlnné trouby například hrneček s čajem. Když jej začnete pít, je občas studený a někdy také moc horký. Pro miminko se pití takto nerovnoměrně ohřáté tekutiny stává něčím nepříjemným, protože má zpravidla menší toleranci ke všelijakým teplotním výkyvům. U mléka se s tímto nedostatečným ohřevem můžete setkat častěji a s většími teplotními rozdíly, protože má tato tekutina mnohem vyšší hustotu než čaj.
 
Další odlišností dětské ohřívačky oproti mikrovlnné troubě je její šetrnost k mléku samotnému. Jejím používáním nedochází k ničení důležitých bílkovin pro Vaše děťátko. Mnozí dětští lékaři doporučují ohřívačky maminkám, které z nějakého důvodu nekojí svoje děti.
 
Kromě správného ohřívání dětských pokrmů najdete na těchto výrobcích i mnoho věcí, které by Vám mohly usnadnit a zpříjemnit manipulaci při přípravě jídla pro miminko. Na většině ohřívaček můžete jednoduše nastavit teplotu ohřevu lahvičky, po jejím dosažení Vás ohřívačka jednoduše upozorní na dokončení procesu světelnou nebo zvukovou signalizací. Další zajímavou funkcí by pro Vás mohla být možnost udržování stálé teploty obsahu po několik minut. Příslušenstvím některých dětských ohřívaček jsou i adaptéry do auta, díky kterým můžete děťátku dopřát stejné pohodlí i na cestách.
 
V neposlední řadě je používání dětských ohřívaček i mnohem hygieničtější než ohřev dětské stravy  mikrovlnnou troubou. Zde totiž platí podobné věci jako u dětských vaniček, koupete-li děťátko v klasické vaně, může snadněji přijít do styku s mikroorganismy, na které jsou ostatní členové domácnosti zvyklí. Ohříváte-li tedy lahvičky s mlékem v mikrovlnné troubě, která bývá často obývána mnoha pro děťátko cizími bakteriemi, můžete se setkat s náhlými infekcemi či průjmem.
 
Bezpečnost nade vše
 
Toto heslo platí i u dětských ohřívaček, jsou povětšinou vybaveny bezpečnostní pojistkou, která automaticky vypne spotřebič při nedostatku vody. To pomůže předejít nepříjemným komplikacím, které jsou často způsobeny nesprávným použitím přístrojů (např.: rozškvaření dětské lahvičky, elektrický zkrat).
 
Poslední odlišností dětské ohřívačky od mikrovlnné trouby, kterou zde uvedeme je její hlučnost. Tyto přístroje nevydávají zdaleka takový hluk jako mikrovlnné trouby, což může být pro Vaše miminko přínosem zvláště v nočních dobách, kdy dostane hlad. Pořiďte miminku kvalitní výbavičku!

 

 

Nejvíce lidé kupují
Přihlášení
Registrace